دهکده مقاومت سیدالشهداء استان لرستان

دهکده ای که برای آن 32 هکتار در نظر گرفته شده است و سردار نقدی؛ رئیس سازمان بسیج مستضعفین آن را اولین دهکده مقاومت کشور عنوان کرد.

دهکده ای که با توجه به نیاز و جوان بودن جمعیت استان، هدف از ایجاد آن گسترش نشاط میان جوانان با فرهنگ جهاد و رزم است.

دهکده مقاومت لرستان با توجه به موقعیت جغرافیایی آن در شمال خرم آباد (6 کیلومتری جاده خرم آباد- الشتر) و وجود طبیعت خدادایی و درختان چندین ساله آن را به یکی از بکرترین مکان های تفریحی سالم خرم آباد تبدیل کرده است.

وجود فضای های ورزشی، زمین پینت بال، تیراندازی، پیست موتورسواری، اهداف پروازی، تیراندازی باکمان، راپل و صخره‌نوردی، زمین فوتسال رو باز با چمن مصنوعی، سالن استخر، رستوران و آلاچیق‌ها، تالار جشن و… باعث شده است چنان مجموعه ای از بهترین امکانات ورزشی تفریحی ایجاد شود که نه تنها در لرستان بلکه شاید در کل کشور بی نظیر باشد.

سردار «مرتضی کشکولی» فرمانده محترم سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان نیز دهکده مقاومت را مکانی رفاهی، تفریحی، ورزشی و معیشتی نامید و خدمات ارائه شده در آن را 30 نوع که 12 نوع آن شامل امکانات وزرشی تفریحی و رفاهی و نیز سویت هایی با پیوست فرهنگی  در فاز اول این مجموعه تکمیل شده است.

  «موسوی» معاون مهندسی سپاه حضرت ابوالفضل لرستان در این رابطه فرمودند: در راستای عمل به شعار اقتصاد مقاومتی  و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مجموعه ای  سالم را با امکانات تفریحی ورزشی برای تمام مردم لرستان و همچنین گردشگران به وجود آورده ایم.

وی در خصوص بخش های این مجموعه که توسط معاونت مهندسی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) ساخته شده است افزود: استخر سرپوشیده مجموعه دهکده مقاومت با هزارو 850 متر، سالن تیر اندازی تپانچه بادی، سالن تیراندازی تفنگ بادی، مجموعه تراپ شامل اهداف پروازی، پیست موتور سواری، مجموعه پینت بال، زمین مینی فوتبال، پارک بانوان، مجموعه دکل اعتماد به نفس، صخره نورودی و  میدان موانع توسط معاونت مهندسی سپاه استان ساخته شده است.

معاون مهندسی سپاه حضرت ابوالفضل لرستان اظهار کرد: مجموعه دهکده مقاومت به گونه ای ساخته شده است  که تمام عموم مردم و سازمان ها می توانند از امکانات این مجموعه استفاده کنند و حتی هم وطنانی که از استان های دیگر به لرستان سفر می کنند می توانند با رزو سویت های و استفاده از ظرفیت های تفریحی  این مجموعه اوقات خوشی را در این دهکده سپری کنند.